Uudised

USA Patendiamet keeldus registreerimast Mariah Carey kaubamärki Queen of Christmas

Mariah Carey ettevõte Lotion LLC esitas USA Patendiametile 2021. aasta märtsis taotluse registreerimaks kaubamärgina Queen of Christmas (tõlk. Jõulukuninganna), kuid taotlus loeti käesoleva aasta novembris tagasivõetuks, kuna taotleja jättis vastamata esitatud vaidlustusavaldusele.

Esialgne kaubamärgitaotlus esitati 16 Nizza klassis: teenuste ja kaupade loetellu kuulusid mh parfümeeriatooted (kl 3), muusikalise heli salvestused (kl 9), hügieenilised maskid haigustekitajate isoleerimiseks (kl 10), ehtekarbid (kl 14), trükised, sh raamatud (kl 16), koerte riided ja aksessuaarid (kl 18), kokteilišeikerid (kl 21), riided (kl 25), kuusekaunistused (kl 28), toiduained, sh erinevad taimsed piimad (kl 29), toiduained, sh šokolaadikakao (kl 30), õlu, laagriõlu, ale-, stout- ja porter-tüüpi õlu (kl 32), mittealkohoolsed gaseeritud ja gaseerimata joogid (kl 32), alkoholjoogid, va õlu (kl 33), veebijaemüügiteenused (kl 35), on-line-jututubade teenuse pakkumine arvutikasutajate sõnumite jaoks muusikalise artisti ja artisti muusika, heli- ning videosalvestuste, piltide, uudiste, eriprojektide, välimuse ja biograafia kohta (kl 38), meelelahutusteenused, täpsemalt üksikisiku laulmise esinemised (kl 41).

Positiivse registreerimisotsuse korral oleks Mariah Careyl olnud ainuõigus kasutada kaubamärki Queen of Christmas taotluses märgitud kaupade ja teenuste puhul.

Vaidlustusavalduse esitas laulja Elizabeth Chan, kes on tuntust kogunud just jõululauludega: ta on alates 2014. aastast andnud igal aastal välja ühe jõululaulude albumi. Chan on väljaandele Variety antud intervjuus öelnud, et tema arvates ei tohiks ükski inimene omada jõule nagu Mariah Carey üritab seda teha, kuna jõulud on kõigi jaoks ja jõulud on jagamiseks.

Huvitavalt kombel ei vastanud Mariah Carey ja Lotion LLC esindajad vaidlustusavaldusele ei esialgse tähtaja ega ka ühekuulise pikenduse ajal. Vaidlustusele vastamata jätmise korral loetakse registreerimistaotlus, mille kohta on esitatud vaidlustus, tagasivõetuks.

Tagasi

“IAM Research 2024: Patent 1000” tunnustas KÄ...

IAM Research 2024 on nimetanud patendibürood KÄOSAAR ühena maailma juhtivatest patendibüroodest, sealjuures eraldi ära märkidesmeie patendivolinikke Kristiina...

Leiutamisest ja leidlikkusest

Kui möödunud nädalavahetusel sai Maamessil imetleda erinevaid põllutöömasinaid, siis on olnud aegu, kui maaharimine pole alati olnud...

Veebiseminar “Kuidas kaitsta oma toote ...

Seminaril saad teada: mis on disainilahendus ja milliseid tooteid saab disainiõigusega kaitsta; kuidas disaini registreerimisega kaasnev kaitse...